De Vita van FibreMood: een perfecte allrounder!

In het FibreMood 5 van 2019 stond een t-shirt met een elegante V-hals en aangeknipte mouwtjes dat meteen mijn aandacht trok. Na mijn eerste versie stond het al vast dat dit leuke modelletje af en toe de revue zou passeren. Want, al probeer ik graag nieuwe dingen uit, ik heb toch een paar all time favourites die geregeld terugkomen. Zo ook de Vita!

Waarschijnlijk is de Vita bedoeld om oversized gedragen te worden, maar je kent mij intussen: ik hou van kledij die mooi aansluit. Ik maakte dus een maatje kleiner dan de tabel aangaf, en daar heb ik geen spijt van! Omdat mijn eerste Vita een beetje kort uitgevallen was, deed ik er nu een paar centimeter bij onderaan, maar verder volgde ik trouw de werkbeschrijving.

Lees verder “De Vita van FibreMood: een perfecte allrounder!”

Yoshi aan de top

Al vanaf haar eerste (gratis) patroontje ben ik fan van Sandeep, de ontwerpster van Kaur Threads en maak ik deel uit van haar testersteam. Ook haar jongste telg, de Yoshi Sling, mocht ik testen. Ik zag dat het goed was!

Yoshi is een rugzakje dat je kan dragen als slingbag of als gewone rugzak met twee schouderbanden. Aangezien ik het enkel als rugzak zal dragen, besloot ik twee schouderbanden te maken. Ik paste het patroon ook in die zin aan. Wil je graag wisselen tussen de slingbag en de rugzak, dan volg je gewoon de beschrijving van Sandeep. Zij naait aan beide zijden van de tassenband musketonhaken, die ze vastzet aan drie D-ringen: eentje bovenaan en twee aan de zijkanten onderaan.

Omdat ik niet wilde wisselen tussen beide functies en dus al die musketonhaken eigenlijk niet nodig heb, besloot ik het patroon te hacken en de tassenband onderaan vast te maken aan twee rechthoekige passanten. Bovenaan behield ik de bevestiging met musketonhaken, zoals beschreven in de handleiding. De musketons hebben nu geen echte functie meer, maar ik vind het mooi zo. De tassenband werkte ik af met een stukje kunstleer en twee rivetten. Stevig, stijlvol en functioneel.

Lees verder “Yoshi aan de top”

Yasmine boven!

De nieuwe Yasmine jurk van Designer Stitch is opnieuw een toppertje! Het is een patroon voor luchtige, geweven stoffen, zoals viscose, zijde, crêpe of lichte katoentjes. Deze lichtgewicht wikkeljurk met hoog-lage zoom heeft een volantzoom en gestileerde mouwen voor een elegante, sierlijke en vrouwelijke pasvorm.

Voor deze leuke, zomerse jurk gebruikte ik een prachtige, soepel vallende viscose challis van Minerva. Niet schrikken, maar je hebt al snel bijna vier meter stof (breedte 150 cm) nodig om deze jurk te naaien. Vooral de omvangrijke volant vreet stof. Maar dan heb je ook een jurk die zo mooi om je lichaam wikkelt dat de rok slechts zelden open waait. Ik heb geprobeerd ermee te fietsen en een hele tijd ging dat goed, maar uiteindelijk waaide de rok onder mijn remblokjes, dus dat experiment is niet voor herhaling vatbaar.

Lees verder “Yasmine boven!”

Een Cosy test en give-away

Al langer wilde ik het graag en ik had mij al een paar keer kandidaat gesteld, maar eindelijk mocht ik eens meetesten voor In Complete Stitches. (Nvdr: Ik vermoed dat designer Sarah medelijden met me kreeg :-)). Niet voor een heel ingewikkeld patroon, maar voor eentje waar ik nog hééééél veel exemplaren van ga maken, want de Cosy Pouch is zo tof om te naaien en je hebt er echt niet veel voor nodig. Ik dook in mijn restjesbak en maakte een hele reeks van de leuke kleintjes.

De Cosy Pouch is een leuk stropzakje en komt in drie maten: S, M en L. Daarnaast kan je ook de opstaande rand op verschillende manieren maken. Er is een patroon voor als je het in één stuk wil maken, een ‘wave‘, eentje met een golvende lijn én de diagonale versie, die ik als eerste maakte. De stoffen kan je naar eigen creativiteit doorstikken of niet, wat ervoor zorgt dat je eigenlijk zo goed als elke tussenvoering kan gebruiken, van opstrijkbare vlieseline tot een stukje fleece dat je nog liggen hebt.

Lees verder “Een Cosy test en give-away”