Over Vlaamse wegen

Voor ik begon te naaien, breide ik truien, mutsen, sjaals… voor zowat iedereen om mij heen die dat toeliet. Het was een stuk moeilijker om voor mezelf te breien, want niets paste zoals ik het wilde. Dus stopte ik met breien op het moment dat ik begon te naaien. Maar ik dééd dat wel graag… en af en toe kriebelt het nog.

Toen bij Creasis de workshop ‘Over Vlaamse wegen – colsjaal’ online kwam, deed ik een oproep op Facebook naar een gewillig ‘slachtoffer’. Ik zie mezelf niet rondlopen met deze mooie cirkelsjaal, maar ik wilde hem wél graag breien. Brenda vond zo’n sjaal echt iets voor haar, dus we kwamen overeen dat ik hem voor haar zou breien. Spannend wel, want wat als er iets mis zou gaan???

Lees verder “Over Vlaamse wegen”

Sportief in jeans

In de tweede Knip van 2024 stonden een heleboel toffe patronen. Het probleem is tegenwoordig echter dat mijn garderobe -na een jaar of acht intensief naaien- toch stilaan vol geraakt. Ik moet dus wat selectiever worden… Ik maakte van mijn hart een steen en naaide enkel een leuk tussenseizoen jasje. Er was keuze zat in het nummer en ik koos voor model 13: een tof jasje met een mooi ingewerkte rits en niet te veel tralala.

Bij Editex had een prachtige lichtblauwe jeans -middenzwaar en van 100% katoen- mijn aandacht getrokken. Het stofje is perfect voor een stoere broek of een kloek jasje. Zo mooi dat ik er bijna niet de schaar in durfde zetten. Zeker omdat ik niet zo’n goede ervaring heb met jasjes… Als je iets niet op voorhand kan passen, kan het alle kanten uit. Door zelf te naaien kan je nog wel een paar dingen rechttrekken, maar of het je goed staat, dat weet je pas helemaal op het einde.

Lees verder “Sportief in jeans”

Verlangen naar de zomer

Terwijl de winter rustig verder kabbelt en de krokussen aarzelend hun kopje boven steken, verlang ik naar de zomer. Ik mis de zon, de heerlijke temperaturen en de daarbij horende jurkjes met weinig om het lijf. Toen Knipmode 3 van 2024 in de bus viel, wist ik dan ook meteen wat ik wilde maken: een zomerjurkje!

Model 25 is een klassieke slipdress, zoals ik er eentje had in mijn tienerjaren. Ik was al jaren op zoek naar een vervanger voor dat gekoesterde kledingstuk. Dit lichte jurkje is een heerlijke allrounder met schouderbandjes van dezelfde stof en een rits in de zijnaad. Mooi zonder meer, maar zeker ook heel leuk met een vestje of truitje over. Want zelfs in de zomer is het af en toe wel eens te fris om zonder mouwen rond te lopen…

Lees verder “Verlangen naar de zomer”

Takisha – het ideale geschenk

Elke vrouw heeft een middelgrote tas nodig in haar garderobe, het liefst nog in haar lievelingskleuren… Toen mijn ventje uitgenodigd werd op het verjaardagsfeest van ‘de vrouw van zijn baas’, zag ik daar in het perfecte excuus om wat tijd door te brengen met mijn naaimachine.

Vorig jaar maakte ik voor mezelf een leuke Takisha in bruin kunstleer van De Stoffenknop. Die gebruikte ik de hele zomer lang en ik kreeg tal van fijne complimentjes over de tas. De crossbody van Kaur Threads heeft heel wat aparte vakjes binnen en buiten, perfect voor een goed georganiseerde fashionista. Al kende ik de dame in kwestie niet persoonlijk, een handgemaakte tas leek mij een veilig geschenk-idee.

Lees verder “Takisha – het ideale geschenk”

Jasmine – een cosy sweaterjurk

Mijn ventje is niet altijd fan van mijn naaisels. Ik kies steeds vaker voor een stofje met print, terwijl hij het liever sober ziet. Eén van de jurken die hij wél mooi vindt, is mijn groene Jasmine van DesignerStitch. Snit, kleur, lengte, alles kan hem bekoren. Hoog tijd dus om er nog eentje te maken!

Veel ‘winterse jurken’ hangen er niet in mijn kast en dat vind ik wel jammer. Ik draag namelijk heel graag laarzen in combinatie met kleedjes. In de zomer is dat minder aan te raden… De Jasmine wilde ik deze keer dus in een heerlijk warm stofje maken en dat vond ik bij Minerva. De blauwe stretch jaquard met turquoise stipjes leent zich perfect voor een warme sweaterjurk.

Lees verder “Jasmine – een cosy sweaterjurk”