Scottie – een patroon om te koesteren

Acht jaar geleden maakte ik mijn eerste omkeerbare tote, sinsdien is tassen naaien een heuse verslaving geworden. Ik moet tegenwoordig echt op de rem staan, want intussen heb ik letterlijk geen plaats meer om nog tassen te stockeren, of ik moet op zoek naar een magazijn… Voor de Scottie van Kaur Threads maak ik echter graag een uitzondering op de ‘tassennaaistop’.

Scottie is een elegante grote tas die je crossbody kan dragen, maar die door een ingenieus systeem ook draagbaar is als rugzak. Voorbeelden daarvan kan je vinden op de site van Kaur Threads, want zelf liet ik – als enige tester – dat systeem weg. Ik kan mij niet inbeelden dat ik de tas ooit ga gebruiken als rugzak, dus dan moet ik het niet te ingewikkeld maken. Je kan de lange rugzakriemen heel makkelijk weglaten om ‘mijn’ versie na te maken.

Scottie is geen snel-snel naaipatroon. Het vraagt toch wel wat tijd en vooral nauwkeurigheid van je, en als beginnende tassennaaister zou ik het niet doen. Maar heb je wat ervaring, dan is de Scottie ideaal om nieuwe technieken te leren. De elegante ritsen op het voorpand bijvoorbeeld of het vakje dat zo mooi in de rug werd verwerkt… zoiets zag ik nog maar zelden in andere patronen. Een kleine uitdaging, maar eentje waar je later heel fier op zult zijn. Voor dit patroon bestaan er trouwens ook video’s met stap-voor-stap uitleg.

Aan de buitenkant van de tas vind je drie vakken: twee ritsen in het voorpand en een vak met magneetknop in de rug. Ook binnenin is de tas heel fijn ingedeeld met steekvakken en een ritsvakje. Kijk vooral naar de prachtige professionele afwerking van de vakjes binnenin, je zal met plezier je superruime tas openen. Omdat ik graag heel veel vakken heb in een tas, voegde ik zelf nog eentje toe onder de rits. Zo heeft alles een plekje en gaat het niet rondzwalpen. Want in een grote tas kan je heel veel kwijt, laat dat een waarschuwing zijn.

Het prachtige chocoladebruine croco kunstleer kocht ik een hele tijd gelden bij Atelier NieNie. Het is een soepele, rekbare kwaliteit omdat het eigenlijk voor kledij bestemd was. Maar met de nodige versteviging kan je het omtoveren tot een stevig kunstleer, geschikt voor tassen. Of het de eeuwigheid zal trotseren, dat zal de tijd leren… maar ik vond het te mooi om het niét te gebruiken voor de Scottie.

In dit patroon kan je je uitleven met fournituren. Rivetten, mooie ritstrekkers, musketonhaken en verschillende ringen… Ik kocht het allemaal bij Serial Bagmakers. De kleur ‘antique brass‘ past perfect bij mijn mooie kunstleer. De mooie rood-witte canvas voeringstof is er eentje van Ikea. Nog steeds vind ik het erg jammer dat Ikea gestopt is met stoffen te verkopen, want die waren mooi stevig en perfect geschikt voor tassen.

Aangezien ik absoluut geen plaats meer heb om tassen te stockeren, neem ik deze mee voor woon-werk verkeer. Ik werk namelijk sinds eind juli op twintig minuten fietsen van thuis en de tas kan ik meenemen in mijn fietstas. Alles wat ik nodig heb voor de dag heeft al een plaatsje gevonden. Mijn boterhamdoos past perfect in de ruime tas, en ik maakte een koeltasje op maat. Ik zou niet willen dat de mooie voering vuil wordt omdat mijn potje yoghurt uitloopt…

Tot en met 4 oktober koop je dit chique patroon, plus alle andere patronen van Kaur Threads, met een lanceringskorting van 15%.

Tot binnenkort,
Lieve

3 gedachten over “Scottie – een patroon om te koesteren

Geef een reactie